اطلاعات کشورها

درباره برزیل

برزیل(Brazil)

پایتخت: برازیلیا

زبان رسمی: پرتغالی

واحدپول: رئال(BRL)

شهرهای مهم: سائوپائولو، ریودوژانیرو، برازیلیا، کورتیبا، بازیوس، مانائوس و بلاهوریزونته

مساحت: 8,515,000 مترمربع

جمعیت: 204,451,000 نفر

پیش شماره تلفن: 55+

دین: کاتولیک رم، پروتستان، ماتئیسم، مذهب های ترکیبی و سنتی، روح گرا

اختلاف ساعت: 6:30-

شعارملی: نظم و پیشرفت

 

موقعیت جغرافیایی، اقتصاد، آب وهوا:

برزیل بزرگترین و پرجمعیت ترین کشور آمریکای جنوبی و لاتین محسوب میگردد. پنجمین کشورجهان ازنظر جمعیت ، بزرگترین کشور پرتغالی زبان در جهان، یکی از 17 کشور حافظ محیط زیست و دارای یکی از بزرگترین خطوط ساحلی(7,491 کیلومتر مربع) است که از مشرق با پرو و بولیوی و در جهت مغرب با وجود آبهای وسیع به همسایگی ونزوئلا و سورینام درآمده است.

درهرمنطقه از کشور تنوع زمینی متفاوتی از جمله: تپه، کوه، جلگه های پست و هموار با ارتفاع بین 200 تا 800 متر وجوددارد، علاوه براین دارای تنوع آب و هوایی زیادی  از شمال تا جنوب و غرب به شرق، ازجمله: آب و هوای گرمسیری، نیمه خشک، کوهستانی، استوایی و معتدل میباشد. . در برزیل فصل خشک وجود ندارد و فقط بارش برخی فصلها و ماه ها از فصول بارانی کمتر است.

برزیل قطب صنعتی و اقتصادی منطقه بحساب میاید. درسال 2015 رتبه هفتم تولید ناخالص داخلی را کسب کرد . نهمین اقتصاد جهان، یکی از سریعترین اقتصادهای درحال رشد،  قدرت منطقه ای در آمریکای لاتین و قدرت متوسط در امور بین الملل است، این کشور بزرگترین تولیدکننده قهوه در 150 سال اخیر و صادرکننده هواپیما و فولاد میباشد.

 

تنوع زیستی:

برزیل دومین کشور ازنظر گونه های بومی و بیشترین تعداد بی مهره گان و مهره داران است.

درمورد تعدادگونه های زیستی و جانوری اختلاف نظر فراوانی وجود دارد، اما معتبر ترین تعداد آنها شامل: بیشترین دوزیستان حدود517 گونه، 3,150 گونه پروانه ، 3000 ماهی آب شیرین،  بیش از 524 پستاندار، رتبه سوم بیشترین تعداد گونه پرنده(1,622) ، 468 خزنده( که معروفترین آنها مار آناکوندا 9 متری میباشد) ، جگوار ها (پلنگ خاص آمریکایی)، خوکهای خرطوم دار، میمون، مورچه خوارها ، طوطی دم بلند و تعداد کثیری از جانداران که منقرض شدند.

مردم، شهرت و آشپزی :

مردمان برزیل از چندگروه مختلف: سرخ پوستان آمریکایی، استعمارگران پرتغالی)که تا سال 1822 زمان استقلال برزیل درآنجا سکونت داشتند) ، بردگان آفریقایی و گروههای متنوع مهاجران از اروپا، آسیا و خاورمیانه تشکیل میشوند.

زمانیکه مهاجرین و بردگان به این کشور آمدند، هر قوم و قبیله ایخورد و خوراک مخصوص کشورش را به ارمغان آورد و از همین جهت در هرمنطقه سبک آشپزی خاصی وجوددارد، اما حبوبات جز بیشترین مصرفهای  غذایی مانند لوبیای پخته و نخود پخته  هستند که همیشه درکنار خوراک اصلی سرو میشود.

شهرت برزیل بیشتر برای قهوه، فوتبال(پرورش مشاهیری چون رونالدینیو، پله، روبرتو کارلوس)، جشن کارناوال و موسیقی(سبک های سامبا و بوسانوای) میباشد.

1 دیدگاه. ترک جدید

  • Usa Pharmacy No Script [url=http://crdrugs.com]cialis cheapest online prices[/url] Cephalexin 500 Mgs Dosage For Pneumonia Propecia Testicle Pain Buy Alli In Mexico

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست